Akú nehnuteľnosť kúpiť a neoľutovať?

Facebook
Facebook
Pinterest
Pinterest

Mali by ste si ujasniť základné otázky: ČO chcete kúpiť, KDE, ZA KOĽKO a PREČO.

Najprv sa rozhodnete, že si kúpite byt. Začnete si zisťovať ponuky bytov a prídete na to, že sú predražené vzhľadom k ich stavu a polohe. Tak sa začnete pozerať po domoch v okrajových častiach miest, kde mal byť váš nový byt, prípadne v priľahlých satelitných obciach. Podobne ako u bytoch však zistíte, že ani domy nie sú v daných cenových hladinách v takých stavoch, nad ktorými by ste uvažovali. Tak začnete rozmýšľať nad kúpou pozemku, kde by ste si mohli postaviť dom presne podľa vašich predstáv. Pri dnešnej ponuke materiálov a metód využívaných pri stavbe domov sa vám to môže podariť.

Je vám to povedomé? Tento model s menšími obmenami je pomerne častý.

 

ako spravne vybrat Aku nehnutelnosť kupit a neolutovat novy dom byt Ivana Kostkova byt,dom,domacnost,nehnutelnost,kupit nehnutelnost,kupit byt,kupit dom,nehnutelnost neolutovat,kupa nehnutelnosti,realitna kancelaria,realitka,financna situacia byvanie,trh s nehnutelnostami,hypoteka,obhliadka nehnutelnosti,internetovy magazin,svkele citanie,zabava,casopis o byvani,byvanie,nove byvanie,nova nehnutelnost,hladanie nehnutelnosti,mlada rodina,ako spravne vybrat

 

VAŠA FINANČNÁ SITUÁCIA

Ak máte na nehnuteľnosť našetrené, strop vašich finančných možností poznáte. Ak chcete kúpu nehnuteľnosti financovať hypotékou, preverte si vo viacerých bankách koľko by vám požičali. Väčšina rieši kúpu novej nehnuteľnosti kombináciou hotovosti s hypotékou. Po tom, čo poznáte vaše finančné možnosti, ste pripravení pristúpiť k ďalšiemu kroku.

 

ZISTENIE SITUÁCIE NA TRHU S NEHNUTEĽNOSŤAMI

Pozrite si ponuky nehnuteľností na internete, hľadajte podľa lokality, kde by ste radi bývali. Na nehnuteľnosti, ktoré vás zaujali sa choďte fyzicky pozrieť. Situácii na trhu s nehnuteľnosťami sa musíte prispôsobiť vzhľadom na lokalitu.

 

OBHLIADKY NEHNUTEĽNOSTÍ

Ujasnite si aký typ nehnuteľnosti presne hľadáte, v akej lokalite a ktoré kritériá sú pre vás najdôležitejšie. Na základe týchto potrieb si viete vybrať, na ktoré nehnuteľnosti sa pôjdete fyzicky pozrieť.

 

Čo chcete kúpiť? Dom – prečo? Byt – prečo? Pozemok – prečo? Ak neviete, čo z toho chcete, budete absolvovať mnoho obhliadok úplne zbytočne.

 

Lokalita – vyberte si viac lokalít, ktoré budú v oblasti vášho súčasného alebo plánovaného každodenného života (práca, škola, koníčky, nákupy…). Ktoré lokality by ste rozhodne nechceli? Prečo? Aktuálnosť niektorých dôvodov, prečo niektorú oblasť zamietate si overte, s postupom času sa obyvatelia a podmienky môžu meniť. Kvôli predsudkom môžete zahodiť lokalitu, kde by ste možno našli skvelú nehnuteľnosť za vyhovujúcu cenu.

 

Všímajte si exteriér a interiér nehnuteľností. Kto býva v susedstve? Aká bude denná cesta do práce a z práce? Budete mať kde parkovať? Nie je okolie príliš hlučné? Nenachádza sa blízko zdroj nepríjemných pachov? Po vstupe do nehnuteľnosti si všímajte aký z nej máte pocit. Sú vaše emócie pozitívne či negatívne? Venujte pozornosť dispozičnému riešeniu izieb, výhľadom z okien a pýtajte sa na všetko, čo vás zaujíma.

 

Nehnuteľnosti, ktoré vás najviac zaujmú si choďte pozrieť znova. Vezmite so sebou aj ostatných obyvateľov budúcej nehnuteľnosti, prípadne odborníka.

 

ako spravne vybrat Aku nehnutelnosť kupit a neolutovat Ivana Kostkova novy dom byt Pinterest byt,dom,domacnost,nehnutelnost,kupit nehnutelnost,kupit byt,kupit dom,nehnutelnost neolutovat,kupa nehnutelnosti,realitna kancelaria,realitka,financna situacia byvanie,trh s nehnutelnostami,hypoteka,obhliadka nehnutelnosti,internetovy magazin,svkele citanie,zabava,casopis o byvani,byvanie,nove byvanie,nova nehnutelnost,hladanie nehnutelnosti,mlada rodina,ako spravne vybrat

Facebook
Facebook
Pinterest
Pinterest

Autor: admin