Ak chcete mať krásne nechty, toto im nikdy nerobte

Facebook
Facebook
Pinterest
Pinterest

 

S ohrýzaním nechtov a oškrabávaním gél laku ste už zrejme prestali – možno bolo náročné zbaviť sa týchto zlozvykov, však?! Alebo ešte len chcete o svoje nechty začať lepšie dbať?  Poprípade by ste radi v domácom prostredí napodobnili starostlivosť, ktorú vidíte v nechtovom salóne? Tak či onak, ak chcete mať krásne nechty, je treba začať konať. V tomto článku nájdete 5 vecí, ktoré by ste svojim nechtom už nikdy nemali robiť. Odmenou pre vás budú zdravé a pevné nechty, ktoré vám bude nejedna kamoška závidieť.

 

 

1.  PRESTAŇTE SI OŠKRABÁVAŤ LAK POMOCOU OSTATNÝCH NECHTOV

Zakaždým, keď sa snažíte zoškrabať si lak na nechty pomocou vlastných nechtov (či už podvedome alebo zámerne), so starým lakom si strhávate aj vrchnú tenučkú vrstvu nechtového lôžka. Za prvé – povrch nechtov ostane mikroskopicky drsný; za druhé – poškodzujete si zakončenie nechta, ktorým lak oškrabávate. Ak dáte svojim rukám zabrať a lak sa vám vždy po niekoľkých dňoch začne olupovať, riešením je kvalitný gél lak, ktorý sa veľmi ľahko aplikuje a zaručuje skvelú trvanlivosť manikúry aj v prípade namáhaných nechtov.

 

2.  PRESTAŇTE SI ODSTRAŇOVAŤ GÉLOVÚ MANIKÚRU OLUPOVANÍM

Dôvodom prečo prestať so zlupovaním gélových nechtov je fakt, že s gélovým nechtom si odstránite aj tenučkú vrstvičku vašich nechtov, čo môže spôsobiť ich vážne poškodenie a oslabenie na niekoľko ďalších mesiacov. Nech si na takéto nechty dáte akýkoľvek lak, nikdy to nebude vyzerať pekne. Miesto toho si odstráňte gélové nechty tak, že si namočíte nechty do misky s odlakovačom na acetónovej báze, aby ste ľahko odstránili gél z nechtového lôžka. Najprv si naneste olej na nechtovú kožičku na nechty a ich okolie (nechtom aj koži zabezpečíte dostatok hydratácie) a nechty namočte do misky s odlakovačom zhruba na 10 minút. Potom jemným tlakom odstráňte gél pomocou plochého šikmého konca paličky z pomarančového dreva (palička na zatláčanie nechtovej kožičky, ktorú zoženiete v každom dobrom nechtovom obchode / e-shope).

 

3.  PRESTAŇTE SI OHRÝZAŤ NECHTY

Ohrýzanie nechtov sa dá prirovnať k nesprávnemu pilníkovaniu. Ohrýzanie nielenže spôsobuje nerovnosť končekov nechtov a ich štiepenie, ale pôsobením slín zmäknú a veľmi skrehnú. Navyše je to nehygienické, keďže s kúsočkami nechtov sa dostávajú do úst aj baktérie a iné nečistoty nachádzajúce sa pod nechtami. Ako s týmto zlozvykom raz a navždy prestať? Naneste si na nechty jednu vrstvu UV gélu – tú už len tak ľahko neodhryznete – UV gél, ktorý obsahuje každá sada na gélové nechty taktiež nechty posilní, pričom umožní voľný rast vašich prirodzených nechtov. Alebo skúste špeciálne prípravky, ktoré zle chutia a nebude vás lákať nechty si ohrýzať.

 

4.  PRESTAŇTE POUŽÍVAŤ VODNÚ MANIKÚRU A URÝCHĽOVAŤ SUŠENIE LAKU POMOCOU VODY

Predstavme si naše prirodzené nechty ako špongiu – po ponorení do vody absorbujú tekutinu a zväčšujú svoj objem. Po vytiahnutí z vody začnú schnúť a zmenšia sa na svoju pôvodnú veľkosť. Podobne je to aj s vodnou manikúrou, pri ktorej sa nechá kožička okolo nechtov zmäknúť vo vodnom kúpeli. Problém nastáva, keď si chcete naniesť lak na mokré nechty – lak vám vydrží veľmi krátko. Miesto toho naneste prípravok na odstraňovanie kožičky okolo nechtov, kožičku zatlačte pomarančovým drievkom a prípravok odstráňte papierovou utierkou. Až potom si nechty nalakujete.

 

5.  PRESTAŇTE RIEDIŤ LAK NA NECHTY ODLAKOVAČOM

Tento pradávny trik, ktorý používali naše babičky, sa už nenosí. Odlakovač v laku spôsobí jeho rýchlejšie olupovanie (ostane akoby gumovejší) a negatívnu zmenu farby laku – odlakovač nemá v laku čo hľadať. Ak potrebujete lak zriediť alebo chcete predĺžiť jeho životnosť, pridajte doň pár kvapiek špeciálneho riedidla laku na nechty.

Ak chcete mat krasne nechty toto im nikdy nerobte Ako spravne vybrat Nechtovy raj

Facebook
Facebook
Pinterest
Pinterest

Autor: admin