Gél lak – tipy a triky ako na gélovú manikúru

Facebook
Facebook
Pinterest
Pinterest

 

Každá z nás túži mať krásne nechty, ale máloktorá si trúfne spraviť si ich sama. Ako postupovať, aby sa nám gélová manikúra podarila? Určite ste už videli tie malé fľaštičky s lakmi a prenosné LED a UV lampičky. Iste ste už počuli o krásne lesklých, farebných a dlho trvácnych gél lakoch. Vďaka cenovej dostupnosti a širokej ponuke gél lakov a domácich sád ich môže vyskúšať každá z nás. Aby sme vás posmelili a dodali vám istotu, prinášame vám tipy ako na to.

gel lak tipy a triky ako na gelovu manikuru Ako Spravne Vybrat Internetovy magazin Ivana Kostkova cut

 

GÉL LAK – AKO NAŇ

 


1.  Spravte si prieskum

Využite naplno internet a nájdite spoľahlivé zdroje návodov na používanie gél laku, skvelých tipov na jeho aplikáciu a značky overených výrobcov i dodávateľov. Pozrite si zopár video návodov ako gél lak správne nanášať. Prečítajte si nechtové fóra a blogy – dostatok potrebných informácií je pre dlhotrvácnosť gélovej manikúry kľúčový.

TIP / TRIK: Gél lak Semilac je synonymom špičkovej kvality. Tieto prémiové UV hybridné gél laky majú salónovú kvalitu, pričom sa veľmi jednoducho aplikujú a zvládnete ich používať aj sama doma. Ich luxus tkvie v upravených pigmentoch vo viac ako 300 farbách. Na začiatok je skvelým riešením výhodná gél laková sada, ktorá obsahuje všetko čo pre dosiahnutie skvelých výsledkov potrebujete.

 

2.  Osvojte si správnu prípravu nechtov

Aby vám gél laky a UV gély vydržali čo najdlhšie, musia sa nanášať na čisté a suché nechty. Začnite jemným zatlačením kožičky okolo nechtov. Nechty pritom vytvarujte do požadovaného tvaru – snažte sa o pekný ovál a plôšky, kde bola kožička, jemne vyhlaďte.  Potom končeky a povrch nechtov zľahka zabrúste extra-jemným pilníkom (len toľko, aby sa prestali lesknúť). Na nechty streknite čistiaci lieh a zotrite z nich prachové zvyšky utierkou, ktorá nezanecháva vlákna. Naneste primer alebo pH vyrovnávajúci roztok a gél lak požadovaného odtieňa. Na konečné zafixovanie použite top coat, ktorý ochráni gél pred olupovaním (top coat môže byť lesklý alebo s matným efektom).

TIP / TRIK: Na očistenie pred primerom môžete použiť aj acetón, ktorý vysuší nechtové lôžko a zabezpečí, aby pred nanášaním gélu boli nechty dokonale suché.

 

3.  Pripravte si všetko potrebné

Všetko, čo budete na manikúru potrebovať si pripravte na dosah ruky. Keď už s nanášaním začnete, nebudete sa môcť nechtami ničoho dotknúť, aby ste si nedokončenú manikúru nepoškodili, prípadne aby sa vám na ňu neprilepili nečistoty. Na gélovú manikúru budete potrebovať nasledovné:

  • UV LED lampu (už zapojenú do elektrickej zástrčky)
  • Všetky gél laky, ktoré máte v úmysle použiť – vrátane primera, bázy, farebných lakov a top coatu
  • Acetón
  • Čistiaci lieh
  • Utierky (ktoré nezanechávajú vlákna)
  • Papierové utierky (pre každý prípad)
  • Čistiacu kefku

 

TIP / TRIK: Veľmi jednoduché použitie a dlhotrvácnosť hybridnej manikúry (vydrží až 3 týždne) spočíva v zložení preparátov, ktoré sa vytvrdzujú v UV lampe. Ide o zdobenie nechtov, ktoré je spojením gélovej metódy s tradičným lakovaním nechtov. Ak túžite po veľmi prirodzených nechtoch, francúzska manikúra je pre vás ako stvorená (s opakovateľne použiteľnými kovovými šablónami to bude hračka).

 

4.  Používajte správnu techniku odstraňovania

Správny spôsob odstraňovania gél laku a gélových nechtov je pre udržiavanie zdravých nechtov veľmi dôležitý. Keďže acetón nechtovú platničku vysúša, je potrebné používať ho pri odstraňovaní gél laku s rozumom – nechcete predsa aby sa vám nechty začali lámať. Na rozrušenie lesklého povrchu gél laku použite pilník. Obrúsky napustené acetónom položte na nechty a prsty si obaľte alobalom. Acetón nechajte takto pôsobiť 10-15 minút. Alobal odstráňte a pomarančovým drievkom opatrne odstráňte zvyšky gélu z nechtov. Ak sa gél dostatočne nerozpustil, acetónové obrúsky s alobalom nechajte pôsobiť dlhšie.

TIP / TRIK: Ak ste sa dočítali až sem, znamená to, že vám na vašich nechtoch naozaj záleží. Pre zdravé a krásne nechty si prečítajte aj ďalší článok o tom, aké prehrešky na nechtoch často páchame a tipy ako im už viac neubližovať.

 

gel lak tipy a triky ako na gelovu manikuru Ako Spravne Vybrat Internetovy magazin Ivana Kostkova Pinterest post

Facebook
Facebook
Pinterest
Pinterest

Autor: admin