Pole Dance – toto o ňom musíte vedieť

Facebook
Facebook
Pinterest
Pinterest

Pole Dance vás uchváti svojím pôvabom, zmyselnosťou a pevnosťou pohybu. Pre mnohých z nás je veľkou neznámou a práve v tomto článku sa o ňom dočítate niekoľko zaujímavostí.

ako spravne vybrat Pole Dance – toto o nom musite vediet ivana kostkova tanec pri tyci krasa sexy tyc spinova tyc pole dance tyc volny cas,zabava,sport,pole dance,pole tanec,akrobaticky tanec,krasa na tyci,uzasna energia pole dance,pole dance energia,silovy trening,krasa pole dance,skuste pole dance,najlepsia zivotna forma,druhy pole dance,udrzat sa na tyci,pole dance trening,pole dance emocionalny liek,pole dance musite skusit,preco vyskusat pole dance,pole dance muzi,oddych,zivotny styl,volny cas,pole dance sexy

 

NAJLEPŠIA ŽIVOTNÁ FORMA

Väčšina tanečníkov Pole Dance, bez ohľadu na vek, sú v najlepšej forme v akej kedy boli. Ide o celotelové cvičenie kombinujúce silový tréning s kardio tréningom, pričom sa veľmi zlepšuje flexibilita. Tanečníci prevádzajú akrobatické kúsky zavesením tela na kovovú tyč alebo otáčaním tela okolo nej. Jednoduchý úkon šplhu na tyči je prejavom neuveriteľnej sily. Preto nie je ničím prekvapivým, že väčšina tanečníkov sa nikdy necítila a nevyzerala lepšie. Pritom vôbec nezáleží či začnete v dvadsiatke alebo šesťdesiatke.

 

RÔZNE DRUHY POLE DANCE

Pri slove Pole Dance sa väčšine vybaví tanec okolo tyče v bare. Táto sexy stránka Pole Dance je skutočne neoddeliteľná, napriek tomu má Pole Dance tri hlavné štýly – športový (atletický), umelecký a sexy tanec. Športový a umelecký Pole Dance sa cvičí naboso v kostýme a zahŕňa prvky moderného tanca. Sexy Pole Dance je veľmi obľúbený, väčšinou sa praktizuje v obuvi na podpätku. Väčšina tanečníkov spája všetky tri štýly tanca, pretože v každom si každý nájde to svoje.

 

K UDRŽANIU SA NA TYČI POTREBUJETE KOŽU

Mnohí stále nechápu povahu Pole Dance – aby ste sa po tyči nešmýkali, potrebujete mať odhalené nohy, ruky a brucho. Nie je to z iných ako bezpečnostných dôvodov. Mnohé pózy na zemi je možné vykonávať v nohaviciach, ale pokročilé prvky bez pritlačenia kože k tyči jednoducho nespravíte. Väčšina tanečníkov s tým nemá najmenší problém, pretože naša pozornosť nie je upriamená na to, ako kto vyzerá, ale na to, čo dokáže.

 

BEZ TRÉNINGU RADŠEJ NIE

Bez prípravy a spoznania základných pravidiel a prvkov môže byť tanec na tyči rizikom. Hoci je Pole Dance veľká zábava, stále ide o serióznu atletickú disciplínu a to je potrebné si uvedomiť, najmä keď s ním začínate. Po prvej hodine vás bude bolieť každý sval celého tela. Okrem modrín sa môže objaviť bolesť ramien či chrbta, ktoré sú najčastejšie dôsledkom nesprávnej techniky tanca alebo pretrénovania. Modrín sa však netreba zo začiatku báť, mnohí profesionáli končia tréning s modrinami, popáleninami, odreninami zo skúšania a osvojovania si nových náročnejších prvkov. Ale tá krása pohybu za to rozhodne stojí.

 

NEDOSTATOK SILY NIE JE DÔVOD POLE DANCE NESKÚSIŤ

Bojíte sa, že nemáte silu v rukách, máte nejaké kilo navyše, dve ľavé nohy, viac rokov a Pole Dance nie je pre vás? Zabudnite na výhovorky. Vaše schopnosti budú rásť s každým zlepšením a každým tréningom. To je na tom tak inšpirujúce a motivačné. Aj keď sa na tyči nezdvihnete, vďaka povahe prvkov a odrazeniu to dokážete. Proces zlepšovania nikdy nekončí a vaše možnosti môžu byť kreatívne do tej miery, ako to len vaša vlastná predstavivosť dovolí.

 

POLE DANCE JE EMOCIONÁLNY LIEK

Toto je jeden z najväčších dôvodov pre čo s Pole Dance začať. Fyzické prínosy sú skvelé, ale pocit, ktorý sa dostaví po zvládnutí nového prvku alebo vyjadrení konkrétnej emócie je neopísateľný. Tancom dokážete prejaviť akékoľvek emócie – radosť, hnev, smútok… Vďaka kombinácii atletických zručností s umeleckou povahou je možné začleniť ho do akéhokoľvek tanca či športu. Je spojením krásy, sily a umenia.

 

SILA KOMUNITY

Komunita Pole Dance je veľmi pevná. Tancujú ľudia najrôznejších povolaní, kultúr, veľkostí, veku, pričom sa vzájomne podporujú nielen pri učení sa nových prvkov.

 

AJ MUŽI TANCUJÚ POLE DANCE

Počet nadšencov Pole Dance mužského pohlavia rastie z roka na rok. Chodia na hodiny a zúčastňujú sa súťaží vo vlastnej disciplíne. Muži majú prirodzený sklon k väčšej sile vrchnej časti tela a to z nich robí skvelých kandidátov na tento šport. Čo sa týka histórie, tancu na tyči sa venovali zo začiatku výlučne iba muži, až nedávno sa mu začali venovať aj ženy.

 

ako spravne vybrat Pole Dance – toto o nom musite vediet Ivana Kostkova internetovy magazin volny cas,zabava,sport,pole dance,pole tanec,akrobaticky tanec,krasa na tyci,uzasna energia pole dance,pole dance energia,silovy trening,krasa pole dance,skuste pole dance,najlepsia zivotna forma,druhy pole dance,udrzat sa na tyci,pole dance trening,pole dance emocionalny liek,pole dance musite skusit,preco vyskusat pole dance,pole dance muzi,oddych,zivotny styl,volny cas,pole dance sexy

Facebook
Facebook
Pinterest
Pinterest

Autor: admin