Tipy pre najlepšiu stanovačku a kempovačku

Facebook
Facebook
Pinterest
Pinterest

Každý zážitok či spoločne strávený čas s rodinou a priateľmi v nás zanechá spomienky – nech už je to opekačka, stanovačka alebo spoločné kempovanie. Budú to ale spomienky plné úsmevov a zábavy? Alebo o najbližšom výlete nebude chcieť nikto radšej ani hovoriť? Rozdiel je vo vašich znalostiach a v príprave na výlet. Prečítajte si o skvelých tipoch, ktoré zvýšia úspešnosť celého výletu na maximálnu možnú úroveň.

tipy pre najlepsiu kempovacku stanovacku stan kemp camp ako spravne vybrat ivana kostkova spotrebitelsky magazin stan relax,volny cas,zabava,deti,stanovacka,kempovacka,stanovanie,stan,stany,stanovat,kemping,kempovat,s rodinou,rodinny vylet,vylet s detmi,opekacka,zivotny styl,skvela kempovacka,tramp,priprava na vylet,ako sa pripravit na vylet,spomienky na vylet,co so sebou na vylet,co zbalit na rodinny vylet,ako spravne vybrat,cas s rodinou,sport,outdoor,zazitky,clanok,skvely casopis,internetovy magazin,opekanie

 

STAN

Jedna z najdôležitejších vecí byvakovania v prírode je určite stan. Stan, ktorý si zoberiete so sebou by mal vyhovovať vašim požiadavkám a počtu osôb, ktoré má prichýliť. Ak  máte malé deti, mal by to byť veľký stan, aby ste mohli spať v jednom spoločnom stane spolu s deťmi. Ak vám deti už odrástli, kúpte im vlastný stan, alebo kúpte stan s dvoma samostatnými spálňami. Pred odchodom na výlet si vyskúšajte postaviť stan doma. budete tak mať istotu, že viete ako ho správne postaviť a nič nechýba. Taktiež sa vyhnete prípadnej frustrácii plynúcej zo stavania nového stanu.

 

Snažte sa do cieľa výletu dôjsť po svetle, aby ste mali dostatok času na postavenie stanu a tábora ešte pred zotmením. Po tme by bola jeho výstavba veľmi zložitá ak nie nebezpečná. Potrebujete si preskúmať terén a pripraviť spanie. Plus umožníte deťom cítiť sa pohodlnejšie v novom prostredí, pretože budú mať čas na zoznámenie sa s ním ešte po svetle.

 

OBLEČENIE

Na znečistenú bielizeň si prineste veľké odpadkové vrecia, najlepšie zaťahovacie. Takéto vrece dajte na miesto, kam budú mať dosah všetci členovia rodiny. Oblečenie, ktoré si zoberú so sebou ich nechajte zbaliť samých, aby vedeli čo kde majú a ľahko vedeli na výlete nájsť všetko potrebné.

 

ZÁBAVA PRE DETI

Ak idete na výlet s deťmi, vezmite im lopaty, prípadne aj vedierka. Pre deti nie je lepšia zábava ako čičranie sa v hline, správne náradie je preto nevyhnutnosťou. Kým budete vybaľovať, stavať stan a tábor, deti sa môžu zabávať. Je veľmi dôležité mať na pamäti skutočnosť, že vy aj všetci členovia výletu sa počas neho zašpinia. Ak s tým budete rátať, nebude vás to toľko stresovať. Len si to užívajte a tešte sa z pobytu v prírode. Po príchode domov sa opäť všetko vráti do normálu.

 

BEZPEČNOSŤ

Zistite si, kde sa nachádza najbližšia nemocnica či lekár a ako sa v prípade potreby do nej dostanete. Nikto nechce myslieť na to, že by sa mohlo niečo stať, ale pre istotu. Niektoré zranenia si vyžadujú návštevu lekára a je dobre vedieť kam ísť predtým ako sa niečo stane a vy budete v režime paniky.

 

FOTOAPARÁT, KAMERA

Nezabudnite si zabaliť fotoaparát, prípadne aj kameru. Určite bude na výlete veľa vhodných príležitostí na ich použitie. Najlepší je malý fotoaparát, ktorý sa vám zmestí do vrecka. Pribaľte si k nemu aj odolné puzdro, ktoré ho ochráni pri pádoch a prípadnom vlhku.

 

ZDROJ SVETLA

Nezabudnite na osvetlenie s náhradnými batériami. Na stanovačke sa väčšinou ide spať až za tmy a keď sa budete pohybovať po tábore alebo niečo v stane hľadať, potrebujete príručný zdroj svetla. Takýto zdroj svetla by mal mať každý člen výletu svoj vlastný, aby ste dokázali fungovať nezávisle.

 

JEDLO

Na kempovanie si kúpte také jedlo, ktoré sa nepokazí príliš rýchlo. V prírode nie je žiadna chladnička, takže všetko, čo si prinesiete, musí teplote okolia odolať. Môžete si samozrejme pribaliť prenosnú chladničku, ale nie vždy je to možné. Preto si najmä táto časť výbavy vyžaduje adekvátne plánovanie.

 

Kempovanie s rodinou alebo priateľmi, to sú spomienky na celý život. Aby vaša najbližšia stanovačka bola zdrojom tých najkrajších spomienok, myslite pri jej prípravách aj na tipy z tohto článku.

 

tipy pre najlepsiu kempovacku stanovacku stan kemp camp ako spravne vybrat ivana kostkova spotrebitelsky magazin_ relax,volny cas,zabava,deti,stanovacka,kempovacka,stanovanie,stan,stany,stanovat,kemping,kempovat,s rodinou,rodinny vylet,vylet s detmi,opekacka,zivotny styl,skvela kempovacka,tramp,priprava na vylet,ako sa pripravit na vylet,spomienky na vylet,co so sebou na vylet,co zbalit na rodinny vylet,ako spravne vybrat,cas s rodinou,sport,outdoor,zazitky,clanok,skvely casopis,internetovy magazin,opekanie

Facebook
Facebook
Pinterest
Pinterest

Autor: admin