20 spôsobov ako zarábať online na internete

Facebook
Facebook
Pinterest
Pinterest

Ak sa pustíte do online podnikania, trpezlivosť vám zaiste prinesie výsledky. Zo začiatku je tento druh obživy zvyčajne náročný a chce svoj čas. Rozhodne sa netreba vzdávať. Tu je zoznam najlepších legitímnych spôsobov ako zarobiť peniaze prostredníctvom internetu v kratšom i dlhšom časovom horizonte.

ako zarabat online cez internet ako spravne vybrat Ivana Kostkova spotrebitelsky magazin, peniaze,praca,zarabat online,ako spravne vybrat,internetov magazin,clanok ako zarobit,zarabanie online,online vydelek,zarabat na internete,zarobit na internete,online podnikanie,online zarabanie,super clanok,peniaze,privyrobit si,privyrobenie,brigada,vedlajsi prijem,hlavny prijem,online prijem,pasivny prijem

 

1.  NAPÍŠTE A PREDÁVAJTE E-KNIHU

Ak máte vzťah k písaniu, napíšte e-knihu. Trh síce začína byť e-knihami s najrôznejšími témami trocha presýtený, ale literatúra, vďaka ktorej sa ľudia niečo naučia (najmä technické témy) sa predáva veľmi slušne. E-kniha je skvelým zdrojom pasívneho príjmu ale kým príde prvý zárobok, bude potrebné vynaložiť veľmi veľa úsilia. Na predaj e-knihy nie je potrebný vysoký kapitál, ale budete musieť investovať veľa času, nielen na napísanie samotnej e-knihy ale aj na marketing.

 

2.  NAHRAJTE A PREDÁVAJTE AUDIOKNIHY

Audioknihy sú čoraz obľúbenejšie, dokonca viac ako digitálne e-knihy. Ľudia majú radšej technické veci vo forme audionahrávok alebo videí. Vhodným riešením môže byť najprv napísanie e-knihy a následne jej prerobenie na audioknihu.

 

3.  VYTVORTE APLIKÁCIU

Áno, chce to už technické zručnosti, ale výsledok vo forme pasívneho príjmu môže byť slušný. Môže sa vám podariť získať široké publikum, ktoré bude na svojich smartfónoch vašu aplikáciu používať. Bude si to však vyžadovať finančnú alebo časovú investíciu. Ak aplikáciu vytvoriť neviete, môžete si najať niekoho, kto vám s jej vytvorením pomôže. Stačí mať skvelý nápad, ktorý ľudia docenia.

 

4.  MIKRO-PRÁCA

Mikro-práca sú malé služby, ktoré niekomu poskytujete ako freelancer. Ide o jednoduché úlohy, ktoré zvládne ktokoľvek. Môže to byť napríklad nahrávanie URL odkazov s obrázkami alebo nahrávanie audia či videa za pár centov. Plat síce nie je vysoký, ale ak takýchto úloh zvládnete viac, môžete si pekne zarobiť. Taktiež môžete takého úlohy zadeľovať vy, aby vám pomohli s mikro úlohami iní.

 

5.  VIRTUÁLNA PRÁCA AKO FREELANCER

Ak máte skúsenosti napríklad s grafickým dizajnom, účtovníctvom, sociálnymi sieťami, budovaním webu alebo SEO, môžete svoje skúsenosti uplatňovať prostredníctvom Fiverr.com alebo JaSpravim.sk, pričom ohodnotenie za vykonané služby začína na niekoľko eurových sumách. Využívajúc tieto portály môžete predávať služby alebo produkty rôzneho druhu.

 

6.  PROFESIONÁLNE SLUŽBY

Upwork a 99Designs sú dva najväčšie pracovné trhy, kde môžete predávať akékoľvek profesionálne služby. 99Designs je zameraný na grafický dizajn a Upwork na ostatné služby. Ak máte dobré hodnotenia a zákazníci sú s vami spokojní, môžete si slušne zarobiť.

 

7.  VYTVORTE BLOG

Jeden z najvyčerpávajúcejších spôsobov ako zarábať online je založenie blogu. Získavanie reálnych čitateľov blogu je náročné. Ak je ale dobrý, tak od určitého bodu začne pracovať vo váš prospech a prinesie ovocie od desiatok až po státisíce eur mesačne. Dôležité je začať čím skôr.

 

8.  EMAIL MARKETING

Email marketing je jadrom každého úspešného podnikania na webe. Musí sa ale robiť správne. Kým ale začnete niekomu niečo cez email ponúkať, musia to byť ľudia, ktorí poskytli svoju emailovú adresu práve vám. Ak sú kontakty získané anorganickou formou, úspešnosť bude veľmi nízka. Ak ľudí zaujíma to, čomu sa venujete a poskytnú vám svoj email skrz váš blog alebo stránku, vaša úspešnosť predaja bude vysoká.

 

9.  DRAŽTE NA EBAY

Ebay je gigant. Musíte vedieť čo robíte a musíte vedieť ľudí zaujať, aby sa vašich aukcií zúčastňovali, najmä pri veľkej konkurencii a nízkom dopyte po veciach, ktoré dražíte. S dôkladným prieskumom trhu  môžete slušne zarábať. Nájdite úspešných dražiteľov a kopírujte ich model práce.

 

10.  PRENAJÍMAJTE NEHNUTEĽNOSŤ

Prenajímajte vašu nehnuteľnosť alebo izbu na AirBnB. Je to efektívny spôsob ako zarábať online a vidieť výsledky okamžite. Síce tým nezbohatnete, ale môžete si prilepšiť zopár tisíckami eur mesačne, ak je vaša nehnuteľnosť v zaujímavej lokalite. Nájdite iných prenajímateľov vo vašom meste a ich hodnotenia. Ak sa budete o vašich hostí náležite starať, vaše hodnotenia vás vynesú na výslnie.

 

11.  PREDÁVAJTE FOTOGRAFIE ONLINE

Ak milujete fotenie a máte pekné fotky, skúste ich predávať na Shutterstock a iStockPhoto, dva najväčšie online zdroje fotografií na svete. Nebude vás to stáť príliš veľa úsilia, ale kreativity a vytrvalosti. Je to skvelý spôsob ako mať pasívny príjem z každého stiahnutia vašej fotografie.

 

12.  JAZDITE PRE UBER

Prečo sa nestať vodičom pre Uber? Ak vám chýbajú peniaze, môžete zbohatnúť tým, že budete jazdiť prostredníctvom tejto aplikácie. Ak váš automobil spĺňa nároky programu tejto spoločnosti a máte čistý register, môžete začať jazdiť. Ak sa budete o vašich auto-hostí náležite starať a ponúknete im niečo viac, odlíšite sa od iných šoférov a vaše hodnotenia to budú odzrkadľovať, môžete dosiahnuť úspech.

 

13.  PREDÁVAJTE VLASTNÉ VÝROBKY

Ak máte vlastné výrobky, predávajte ich online na Sashe alebo Etsy. Tieto stránky navštevuje množstvo zákazníkov. Za predaj si spoločnosť účtuje malý poplatok ale vždy je to lacnejšie ako predávať cez vlastnú web stránku.

 

14.  ZALOŽTE SI VLASTNÝ ONLINE OBCHOD

Nechcete predávať cez Sashe? Vybudujte si vlastný online obchod využitím platformy ako Shopify. Vďaka Shopify si dokážete jednoducho založiť transakčnú web stránku a začať predávať online takmer okamžite.

 

15.  PREDÁVAJTE NA AMAZONE

Ak chcete predávať priamo na najväčšom online trhu na svete, môžete využívať výhody Amazon FBA predaja (Fulfilled by Amazon) – Amazon vyskladní, zabalí a odošle vaše produkty zákazníkom a vy budete sledovať ako sa vaše produkty budú predávať na trhu, kde zákazníci nakupujú množstvo produktov každú sekundu. Na Amazone je obrovský dopyt a ak sa niečo predáva, predáva sa to práve na Amazone. Vo všeobecnosti je vhodné predávať výrobky, ktorých cena sa pohybuje medzi 10 až 50 dolármi, aby ste mali dobré zisky.

 

16.  PREDÁVAJTE ODBORNÉ RADY

Ste odborníkom v nejakej oblasti, o ktorú sa ľudia zaujímajú? Web stránky ako JustAnswer a LivePerson prinášajú ľuďom odpovede na technické i odborné otázky. Môžete si zarobiť online tým, že budete na tieto otázky odpovedať a poskytovať ľuďom správne informácie.

 

17.  VYTVÁRAJTE VIDEO NÁVODY

Týmto spôsobom nezbohatnete cez noc, ale z dlhodobého hľadiska si môžete vybudovať slušný príjem. Pútavé a premyslené video návody a príspevky na stránkach ako YouTube vám môžu v závislosti na sledovanosti generovať rôzne vysoké pasívne príjmy. Stačí ak budete na svoj kanál zverejňovať hodnotné videá, ktoré si budú získavať sledovanosť.

 

18.  PRIPRAVUJTE VZDELÁVACIE KURZY

Jedna z najobľúbenejších stránok zameraných na predaj vzdelávacích kurzov je Udemy. Nachádza sa na nej množstvo technických kurzov, vďaka ktorým sa ľudia učia rôzne zložité úlohy či zručnosti. Môžete učiť najrôznejšie veci – webové nástroje, SEO optimalizáciu, grafický dizajn a rôzne iné, o ktoré sa ľudia zaujímajú.

 

19.  STAŇTE SA VIRTUÁLNYM ASISTENTOM

Ak ste virtuálnym asisentom, môžete žiť kdekoľvek a napriek tomu môžete pracovať pre metropolitnú spoločnosť. Ak ste organizačný typ a ste technicky zručný, dokážete si tak zarobiť na živobytie. Ak napríklad ovládate základy programov ako Word, Excel a PowerPoint, máte komunikačné schopnosti a dokážete plniť termíny, nič vám nebráni stať sa virtuálnym asistentom.

 

20.  STAŇTE SA VIRTUÁLNYM KONZULTANTOM

Chcete učiť? Staňte sa virtuálnym lektorom a poskytujte konzultácie jednotlivcom alebo prostredníctvom hromadných webinárov. Môžete takto vyučovať napríklad cudzí jazyk a zarobiť si jednoducho a okamžite nejaké peniaze. Samozrejme, že virtuálne môžete vyučovať čokoľvek, od technických tém až po netechnické. Cez stránku VerbalPlanet sa napríklad vyučujú jazyky cez Skype, ale môžete získavať klientov cez sociálne siete alebo z iných zdrojov a zákazníci vám môžu platiť cez PayPal.

 

peniaze,praca,zarabat online,ako spravne vybrat,internetov magazin,clanok ako zarobit,zarabanie online,online vydelek,zarabat na internete,zarobit na internete,online podnikanie,online zarabanie,super clanok,peniaze,privyrobit si,privyrobenie,brigada,vedlajsi prijem,hlavny prijem,online prijem,pasivny prijem

Facebook
Facebook
Pinterest
Pinterest

Autor: admin