4 kroky ako vybrať auto stvorené pre vás

Facebook
Facebook
Pinterest
Pinterest

 

Desiatky značiek, stovky modelov – výber auta môže byť zdĺhavý proces. Kde začať?

Kúpa nového auta je neobyčajný zážitok. Či už sa vám to páči alebo nie, nové auto je jedným z najdrahších nákupov vo vašom živote. Mnohí z nás sa na to tešia, iní majú stres, najmä pri dnešnej obrovskej ponuke – od každého výrobcu.

automobily,ako vybrat auto,dokonale auto,vyber vozidla,vybrat vozidlo,vyber auta,podla coho vybrat auto,nove auto,prve auto,cerstvy vodic,cerstvy sofer,soferovanie,nakup auta,kupovat auto,skvele citanie,internetovy magazin,ako spravne vybrat,ako spravne vybrat auto

 

1. NOVÉ ALEBO POUŽÍVANÉ?

Rozhodnutie či kúpiť nové alebo z druhej ruky je prvým krokom. Najrozhodujúcejší je váš rozpočet, ale obe možnosti majú niečo do seba. Kúpa nového znamená výhodu záruky a možnosť výberu podľa vášho vkusu a potrieb. Na druhú stranu nové je z dlhodobého hľadiska drahšie ako kúpa staršieho, kvôli amortizácii a odpisu.

 

Jazdené má svoje výhody – vždy je lacnejšie ako jeho nový ekvivalent. Kúpou auta používaného menej ako tri roky výrazne ušetríte a stihnete aj nejakú záruku od výrobcu.

 

2. BENZÍN, NAFTA ČI ALTERNATÍVNY POHON?

To, na aké palivo bude vaše nové auto jazdiť by malo byť pri jeho kúpe ďalším aspektom, o ktorom by ste mali popremýšľať. Väčšina výrobcov ponúka benzínové aj naftové motory, kým hybridné a elektrické modely sú čoraz bežnejšie a môžu byť skvelou voľbou, najmä ak veľa jazdíte po meste. Ak jazdíte menej ako 20 000 km ročne, zvoľte benzínový motor. Dieselové autá sú o niečo drahšie ako ich benzínové ekvivalenty – aby ste videli úsporu na spotrebe, budete musieť najazdiť veľa kilometrov.

 

Kde budete s autom jazdiť? Ak na krátke vzdialenosti, naftový pohon nie je pre vás tým pravým, pretože motor spaľujúci naftu potrebuje pravidelne vytočiť do výkonu, aby jeho filter pevných častíc správne fungoval. V opačnom prípade sa zablokuje a oprava by vyšla draho. Ak chcete byť ekonomickejší a prispievať k znižovaniu emisií, zvoľte naftovo-hybridný motor. Ak budete jazdiť na krátke vzdialenosti, elektrické auto je dobrou voľbou.

 

3. ŠTÝL AUTA

Ako veľké a akých tvarov si svoje nové auto predstavujete? Ak potrebujete viac miesta, vyberte si hatchback. Ak máte malé deti, crossover SUV je na to stavané – doceníte najmä vyvýšenú stavbu auta, čím je nastupovanie do auta veľmi pohodlné a manipulácia s detskými sedačkami jednoduchšia. Ak ste kutil, veľkorysý priestor auta môže byť pre vás dôležitý – hľadajte auto, v ktorom je možné zadné sedačky jednoducho sklopiť, prípadne vybrať. Ak potrebujete, aby vaše auto malo extra funkcie ako navigáciu, parkovacie senzory a kožený interiér, hľadajte výbavu, ktorá všetky potrebné prvky obsahuje, väčšinou je lacnejšie ako dodatočná inštalácia týchto prvkov samostatne.

 

4. TESTOVACIE JAZDY

Keď sa váš výber po prečítaní tohto článku zúžil, vyberte si dva-tri modely a dohodnite si testovacie jazdy. Ak viete aký motor a vlastnosti auta chcete, snažte sa otestovať model, ktorý je čo najpodobnejší.

 

Ak kupujete auto pre seba i rodinu, zoberte so sebou aj vašu polovičku a deti a choďte sa na vášho favorita pozrieť. Môžu objaviť nedostatky, ktoré vás nenapadli, napríklad málo miesta či nepohodlné zadné sedadlá. Môžete si doniesť aj kočík a veci, ktoré so sebou bežne vozíte a vyskúšať si dostatočný priestor v kufri.

 

Rozhodovanie aké auto si kúpiť je zložitý proces a mnohí sa unáhlia. Avšak čas investovaný do hľadania správneho auta by malo vynaloženú námahu odmeňovať najbližšie roky. Veľa šťastia!

 

ako spravne vybrat auto stvorene pre vas internetovy magazin Ivana Kostkova Pinterest automobily,ako vybrat auto,dokonale auto,vyber vozidla,vybrat vozidlo,vyber auta,podla coho vybrat auto,nove auto,prve auto,cerstvy vodic,cerstvy sofer,soferovanie,nakup auta,kupovat auto,skvele citanie,internetovy magazin,ako spravne vybrat,ako spravne vybrat auto

Facebook
Facebook
Pinterest
Pinterest

Autor: admin