Návyky šťastných ľudí – spoznajte 8 z nich

Facebook
Facebook
Pinterest
Pinterest

Ráno vstanete a radi by ste prežili nový deň v skvelej nálade. Ale po studenej rannej sprche a nečakanej zápche cestou do práce je po nálade. Na to všetko vás s úsmevom na perách privíta kolegyňa Zuzka, ktorá je opäť dobre naladená, nech sa deje čokoľvek. S najväčšou pravdepodobnosťou robí denne osem vecí (ako aj ostatní šťastní ľudia), ktoré priťahujú šťastie a úspech. Poďme sa spoločne pozrieť na to, aké sú denné návyky šťastných ľudí.

návyky šťastných ľudí Spoznajte 8 dennych navykov stastnych ludi AkoSpravneVybrat internetovy magazin nalada stastie usmev pozitivne myslenie Ivana Kostkova

NÁVYKY ŠŤASTNÝCH ĽUDÍ

 

1.  STANOVUJÚ SI CIELE

Niekto to nazýva zoznam úloh. Usporiadanie myšlienok po dobu dvoch minút a napísanie zoznamu niekoľkých povinností nám pomáha zamerať sa na úspech (a pocit šťastia). Toto zameranie nám tak vydrží celý deň.

 

2.  A VYBERÚ SI JEDNU VEC, ZA KTORÚ SÚ VĎAČNÍ

Pre tento zvyk a fakt, že funguje, existuje pádny dôvod. Jeho cieľom je zameranie sa na niečo pozitívne, miesto toho, aby sme rozoberali veci, ktoré nám náladu zhoršujú. Aj tá najobyčajnejšia vec ako pochvala od kamarátky alebo milá poznámka od manžela, dokáže spraviť s našou náladou zázraky.

 

3.  TRÁVIA ASPOŇ 20 MINÚT DENNE V PRÍRODE

Je jedno či vonku svieti slniečko alebo je zamračené. Pobyt na čerstvom vzduchu aspoň 20 minút denne (čo tak počas obedovej prestávky?) dokáže podľa výskumu Stanfordskej univerzity výrazne zlepšiť náladu a redukovať stres.

 

4.  A MYSLIA V PRVOM RADE NA SEBA

Presne tak. Bez ohľadu na to koľko detí máte alebo koľko emailov musíte vybaviť, čas vyhradený iba pre seba je najdôležitejší. Zamyslite sa nad tým: nepochybne budete tolerantnejší voči ostatným, ak budete 30 luxusných minút raz za deň venovať iba sebe. Prečítajte si zaujímavý článok či knihu, spravte si manikúru, zacvičte si alebo si doprajte iný pôžitok.

 

5.  RAŇAJKUJÚ

Áno, je to tak. Ak neraňajkujete, s najväčšou pravdepodobnosťou budete podráždená a výbušná. Úplne stačí tanier šalátu alebo ovocia. Ak ráno nestíhate, skúste si pripraviť niečo na raňajky predchádzajúci večer, niečo, čo si zoberiete a zjete cestou do práce.

 

6.  PIJÚ DOSTATOK VODY

Podobne ako je to s vynechaním ranného jedla, aj dehydratácia dokáže nadobro pokaziť náladu (podľa výskumu Connesticutskej univerzity). Preto hneď po prebudení vypite veľký pohár čistej vody a počas dňa vypite aspoň osem pohárov tekutín. Ak na pitie zabúdate, pripomienky či aplikácia v smartfóne vám túto povinnosť ochotne pripomenú. Ak vám nechutí čistá voda, kvapnite si do nej pár kvapiek citróna. Veľký pohár či fľašu s vodou majte stále na stole, aby ste ju mali na očiach.

 

7.  POČÚVAJÚ HUDBU

Niečo tak jednoduché ako počúvanie obľúbenej hudby cestou do práce alebo pri práci, dokáže potešiť a pozdvihnúť náladu. Odhalili to výskumné laboratória spoločnosti Philips v Holandsku. Kus pravdy na tom je!

 

8.  IDÚ SPAŤ PRED DESIATOU HODINOU VEČER

Spánok je svätým grálom šťastia. Ak nemáte dostatok spánku a regenerácie, budete rozladená. Dodržiavajte tento zvyk automaticky, aj keď vysielajú dobrý seriál – vaše telo vám bude vďačné a nálada bude odzrkadľovať vaše šťastné vnútro.

 

návyky šťastných ľudí Spoznajte 8 dennych navykov stastnych uspesnych ludi Ako Spravne Vybrat internetovy magazin nalada stastie usmev pozitivne myslenie Ivana Kostkova

Facebook
Facebook
Pinterest
Pinterest

Autor: admin