Profesionálny svadobný fotograf – prečo je dôležité ho mať

Facebook
Facebook
Pinterest
Pinterest

Prečo je dôležité mať na svadbe fotografa profesionála a nie kamaráta s dobrým fotoaparátom, či dokonca nechať fotografovanie na hostí? Svadobná fotografia je neoddeliteľnou súčasťou svadby a je skutočne rozhodujúce dať si na svadobných fotografiách záležať!

Stáva sa, že z amatérskych fotografií sú novomanželia veľmi sklamaní. Pritom svadobné fotografie sú jedinou trvalou pamiatkou na váš veľký deň a ak nebudú také aké by ste chceli, reparát svadby neexistuje. Pri počiatočnom zisťovaní cien vás možno napadne, že fotograf je zbytočne pridrahý; „veď pracuje iba jeden deň v týždni“ alebo „práca fotografa je jednoduchá“, ale treba sa nad tým viac zamyslieť.

svadobna fotografia ako spravne vybrat fotografa profesional vynimocna svadba ivana kostkova svadba,svadobna fotografia,zabava,zenich,nevesta,svadobny fotograf,fotograf profesional,amatersky fotograf,ako spravne vybrat,vyber fotografa,svadobny den,den D,vynimocna svadba,skvele citanie,tipy svadobny fotograf,internetovy magazin,svadobny dodavatelia,ebook svadba,priprava svadby,planovanie svadby,spolupraca so svadobnym fotografom,priebeh svadobneho dna

 

SPOLUPRÁCA OD PRVÉHO OKAMIHU

S fotografom sa spoznáte na úvodnom stretnutí, ostanete do svadby v kontakte, vypočuje si vaše predstavy a plány, zodpovie otázky a v niektorých prípadoch zastupuje rolu neplateného svadobného plánovača. V deň svadby bude s vami 10-12 hodín. Po svadbe sa pustí do spracovania celej svadby, prejde tisíce fotiek, ktoré spravil a zníži ich počet na cca 500, ktoré si môžete prezrieť aj vy. Každú jednu z týchto fotografií upraví, čo mu zaberie od 2 do 7 dní. Následne navrhne váš svadobný album, čo je ďalší deň či dva práce.

 

ČO OBNÁŠA PRÁCA FOTOGRAFA

Nielen čas strávený na svadbe ale aj všetko ostatné je súčasťou práce fotografa. Väčšina fotografov používa dva fotoaparáty, pričom každý stojí zopár tisíc, a taktiež záložný fotoaparát pre prípad, že sa niečo pokazí. Súčasťou výbavy je aj viacero objektívov čo sú ďalšie stovky eur, niekedy tisíce, blesky, osvetlenie, náhradné batérie, pamäťové karty a celú kopu ďalšieho technického vybavenia. Medzi ďalšie náklady patrí poistné, prípadný prenájom štúdia, preprava a ubytovanie ak sa svadba koná ďalej od jeho bydliska. Kvôli tomuto všetkému nie je svadobný fotograf lacnou záležitosťou.

 

KVALITY FOTOGRAFA

Dobrá fotografia je viac ako len vec drahého fotoaparátu. Fotograf vie ako pripraviť výborný záber a ako ho pohotovo a precízne zachytiť. Toto za neho nespraví fotoaparát. Väčšina fotí v manuálnom režime – on povie fotoaparátu čo má spraviť miesto toho aby nechal senzory aparátu spraviť rozhodnutie za neho. Takže ak chcete mať aj vy krásnu svadobnú fotografiu zaliatu nádherným oranžovým západom slnka – môže vám ju sprostredkovať jedine profík, pretože fotoaparát jednoducho nie je schopný pri takýchto svetelných podmienkach snímať správne.

 

POZNÁ PRIEBEH SVADOBNÉHO DŇA

Vie ako svadobný deň plynie. Sú to skúsenosti zo stoviek rôznych svadieb, vie kedy príde počas svadby okamih, aby mohol tajne zachytiť otca nevesty, ako sa na nevestu pozerá so slzami v očiach. Vie kedy presne tento moment čakať. Vie ako pracovať aj pri nedokonalých svetelných podmienkach. Neprekvapí ho jasné slnko ani šero obradnej miestnosti. Môže vojsť do akejkoľvek miestnosti a v priebehu niekoľkých sekúnd vie, kde bude najvhodnejšie miesto a najlepšie svetlo na fotenie. Presuny medzi tmavými a svetlými priestormi si vyžadujú neustále sledovanie svetelných podmienok a pohotové reagovanie zmenou ISO, clony a rýchlosti uzávierky.

 

MYSLÍ NA VŠETKO

Čo ak váš kamarát v deň svadby ochorie? Budete mať niekoho, koho v prípade núdze zavoláte? Profesionál má celú sieť fotografov a pomocných fotografov, ktorých môže v naliehavom prípade zavolať. Ak vás bude fotiť kamarát či hostia, vydržia fotiť celý svadobný deň? Hostia budú popíjať a kamarát s dobrým fotoaparátom nevystihne celistvý ráz svadby. Profesionáli začínajú už o 10-11tej ráno a niektorí neskončia skôr ako o 10-11tej večer. Naozaj si myslíte, že váš kamarát toľko vydrží, čo ak dôležité okamihy premešká a nezachytí preto, že sa začne nudiť a zabudne sa vo víre zábavy? Je skutočne treba myslieť na všetko!

 

svadobna fotografia ako spravne vybrat fotografa profesional vynimocna svadba ivana kostkova Pinterest svadba,svadobna fotografia,zabava,zenich,nevesta,svadobny fotograf,fotograf profesional,amatersky fotograf,ako spravne vybrat,vyber fotografa,svadobny den,den D,vynimocna svadba,skvele citanie,tipy svadobny fotograf,internetovy magazin,svadobny dodavatelia,ebook svadba,priprava svadby,planovanie svadby,spolupraca so svadobnym fotografom,priebeh svadobneho dna

Facebook
Facebook
Pinterest
Pinterest

Autor: admin